30 Mar 2013
Marec 30, 2013

Údržba auta po dlhej zime

0 Comment

Každý šofér sa už nevie dočkať konca nekonečne dlhej zimy. Nie je však sám, aj pre automobil je zima ťažké obdobie. Na čo by ste mali upriamiť pozornosť po skončení zimy?

 

Prezutie pneumatík

Najprv si skontrolujte, či tie vaše letné pneumatiky sú ešte vhodné na cestu a zimné zas vhodné na uskladnenie. Letné pneumatiky musia mať dezén minimálne 1,6 mm a zimné 3,0 mm.

 

Kontrola náplní

Zimnú zmes do ostrekovačov vymeňte za letnú. Taktiež si skontrolujte opotrebenie stieračov,  ktoré isto dostali počas tuhej zimy zabrať. Zamerajte sa aj na hladinu chladiacej kvapaliny, olej v serve, či množstvo brzdovej kvapaliny. Stav motorového oleja a prípadné nežiadúce úniky si tiež preverte, aby ste predišli zbytočným problémom na cestách. Ak sa vám cez zimu štartovalo ťažšie, dajte si prezistiť stav vašej autobatérie. Môžete si ju dať dobiť na špeciálnom prístroji, alebo zakúpiť novú.

 

Predĺženie životnosti laku

O nežiadúcich účinkoch posypovej soli na koresérie automobilov všetci dobre vieme. Spôsob ako karosériu ošetriť a vrátiť jej stratený lesk je jednoduchý. Nechajte si v ručnej autoumyvárni vyčistiť podvozok, podbehy, kolesá ako aj motor zanesný od mastnôť a soli. Po ošetrení dajte svojmu autu krajší kabát prostredníctvom vyleštenia špeciálnou pastou. Takáto renovácia laku má hneď dva efekty. Na ceste bude vaše auto žiariť a ešte dôležitejší faktor je, že sa predĺži kvalitu a životnosť laku.

 

Neváhajte teda navštíviť našu autoumyváreň a využite kvalitne poskytované služby za výborné ceny.

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>